Rubriky
Auto

Najhoršie auto na svete

Najhoršie auto na svete 

Na svete existuje neuveriteľný počet áut. A čo keby sme si tak povedali niečo o najhoršom aute na svete, ktoré dokonca jazdí až do dnes? Predstavujem vám vraj najhoršie povojnové auto Hoffmann. 

V roku 1951 ho vyrobil Michael Hoffmann a ľudia alebo ak chcete spoločnosť, ho považuje za to najhoršie auto na svete. A to len z dôvodu takého, že toto auto je doslova vyrobené nelogicky a samozrejme aj neprakticky je riešené. A môžeme povedať, že je to jediný exemplár ktorý skutočne existuje viac ich už vyrobených nebolo. Tak že predstavme si ako vlastne vyzerá.  

staré auto

Má vysoký podvozok, čo je preňho asi plus, ale zvyšok jeho kostry sa skladá z hliníkovej karosérie v tvare polovičného vajíčka, pri najhoršom vyzerá ako vesmírna loď. Okná ma veľmi nízke a môžeme povedať aj zdeformované, dvere sa otvárajú v protismere jazdy a nasadnúť je veľmi ťažké až nemožné. 

Toto krásne autíčko, možno vajíčko je poháňané zadným kolesom, v podstate má zadný pohon, bohužiaľ len jedného kolesa. Obsahuje malý ale za to poriadne hlučný benzínový motor, so zdvihovým objemom 0,2 litra. Výkon je takmer 6,5 konských síl a dokázal teda vozidlo rozbehnúť až na rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. Najvtipnejšie na tom je že môžeme tento výkon prirovnať ku elektrickej kolobežke. A ako sme spomínali toto autíčko malo len tri kolesá a hlavný pohon bol na zadnom kolese, kde sa len jedno koleso nachádzalo a zároveň to to koleso bolo pripevnené k volantu. A čo sa týka výfuku nelogickosťou bolo, že viedol priamo cez interiér auta. 

veterá

No mali by sme si trošku povedať aj o jeho interiéri. No to bolo veľmi nelogické riešenie všetkého. Napríklad bočné sklo sa spúšťalo do vnútorného priestoru a dalo sa uchytiť pomocou koženého pásku. Spätné zrkadlá sa ani nevyužívali lebo ich zakrývala karoséria auta. A prevodovka bola až trojstupňová a mala aj spiatočku a neutrál v lineárnom umiestnení. V podstate ste nevedeli čo vlastne máte zaradené. A aby sme nezabudli na zamknutie auta. Tak dvere sa zamykali pomocou retiazky, ktoré sa v minulosti používali na zamykanie vchodových dverí.  

Tak môžeme si teda povedať,  že ešte že toto krásne autíčko bol a ešte je len jediný exemplár na svete.