Nezařazené

Cestovanie na vlastnú päsť

Cestovanie v zahraničí, býva zväčša náročnejšie ako vo vlastnej krajine. Taliansko je toho príkladom, či už kvôli rečovej bariére ( nájdete tu veľmi málo ľudí, ktorí dokážu komunikovať v angličtine ale aj pravidelným meškaniam či štrajkom). No ak ste sa predsa len rozhodli podstúpiť toto dobrodružstvo, určite sa vám zíde pár informácií čo sa týka dopravy.
odjezd vlaku
Vlaky: Ak sa rozhodnete ísť vlakom, nesmiete zabúdať, že lístok si treba označiť ešte pred tým, než nastúpite. Inak vám hrozí pokuta. Taliansko má dve súkromné spoločnosti rýchlo-vlakov a to Freccia alebo italo. Italo vychádza zväčša lacnejšie. Osobné vlaky spadajú pod Trenitalia. Nezabúdajte, že ak si kúpite medzištátny lístok online, cez taliansku stránku, musíte si ho vytlačiť cez automatický vydávač lístokov, pretože sa môže stať, že sprievodca vám ho nebude chcieť uznať a nevpustí vás do vlaku.

Autobus: Asi najznámejšou autobusovou spoločnosťou Talianska je Baltour. Ponúka vám spojenia krížom-krážom cez celé Taliansko. Je lepšie ak si lístok objednáte vopred, inak sa vyšplhá do nemalých výšok. Výhodou tejto spoločnosti je, že ak prestupujete a váš autobus má meškanie, spoločnosť vám automaticky zabezpečí prestup v inom autobuse. V poslednej dobre sa v Taliansku rozmohol aj Megabus a Flixbus, nízkonákladové spoločnosti, ktoré ponúkajú odvoz za smiešne ceny, luxusnými autobusmi. Napríklad z Janova do Ríma sa dostanete len za 1€. Jedinou nevýhodou je čas v ktorom autobusy premávajú. Najlacnejšie lístky sú práve pre spoje v skorých ranných hodinách alebo neskoro v noci.
moderní autobus
Blablacar: Ľudia, ktorí majú voľné miesto v aute ponúkajú odvoz za smiešne ceny. Táto stránka by sa dala nazvať aj organizovaných autostopom.

V prípade, že by ste si chceli vypožičať auto, musíte dovŕšiť 24 rokov. Ak sa chystáte prenocovať v hoteloch, nespoliehajte sa na to, že booking je najlacnejšia verzia. V mnohých prípadoch rezervácia priamo cez hotelovú stránku vychádza lacnejšie.

Podobné príspevky