Nezařazené

Šok pre celý biatlonový svet, Laura Dahlmeierová končí s profesionálnou kariérou

Nemecký biatlon prichádza o jednu zo svojich veľkých talentov, 25 ročná pretekárka Laura Dahlmeierová oznámila ukončenie svojej profesionálnej kariéry prostredníctvom svojej webovej stránky.

běžky
 
Všetky sny si už splnila
Veľký talent a rivalka našej Naste Kuzminovej je presvedčená, že nastal pravý čas  na to, aby vrcholovému športu povedala zbohom. Podľa nej sú pre každého z nás dôležité ciele, ktoré si stanoví a podriadi im všetko, celý svoj život, ale v kariére príde okamih, keď si uvedomí, že mnoho z nich si už splnil a nemá sa už kam posunúť. To je aj jej prípad, mnoho zo snov v biatlone si už splnila, a už jej nezostal žiadny. Laura je dvojnásobná olympijská  šampiónka, a preto jej rozhodnutie určite nebolo jednoduché. Život sa však delí na kapitoly a ona tú svoju športovú už uzatvára a zároveň čaká na novú. Práve zisk dvoch posledných medailí vníma ako zlom. Pre ňu osobne to bol nádherný darček, úspech v šprinte celému svetu  pripomenul, že má obrovský potenciál a podarilo sa jej to. No a keď si povedala, že lepšie to už asi nedokáže, pretože to boli preteky s náročnými podmienkami, ale dokonalé, dospela k tomuto rozhodnutiu.
 
Medaily z každého podujatia
Športovkyňa však neuspela len na OH, ale vlastní celú zbierku medailí, dokopy ich je 15, hlavne z majstrovstiev sveta, z nich je 7 zlatých, 3 strieborné a 5 bronzových. Na šampionáte v rakúskom Hochflizene v roku 2017  zaznamenala fantastický úspech s piatimi titulmi majsterky sveta. Je držiteľkou aj jedného veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári v rokoch 2016/2017 a v 22pretekoch zaznamenala triumf na vrcholných podujatiach.

medaile
 
Nemci už taký odchod zažili
Nemecký šport už podobný šok zažil pred siedmimi rokmi, keď koniec kariéry oznámila Magdaléna Neunerová, športovkyňa, tiež vo veku 25 rokov. Aj ona dosiahla vo svete športu všetko, čo si vytýčila, a tak zatúžila po bežnom živote bez profesionálneho pretekania.

Podobné príspevky