Nezařazené

Získať eseročku sa dá aj rýchlejšie, než jej založením

Začínajúci ale tiež skúsení podnikatelia to majú v istom bode takpovediac spoločné. Ak vidia novú príležitosť a za touto sa rozhodnú ísť a potrebujú mať k tomu firmu alebo obchodnú spoločnosť, túto si musia založiť. Čo znamená, že musia vytvoriť nový podnikateľský subjekt, ktorý sa zaeviduje do OR SR (Obchodného registra Slovenskej republiky). A pod touto platne zapísanou podnikateľskou formou potom môžu vykonávať obchody, transakcie, tvoriť si pohľadávky a ponúkať svoje služby verejnosti.

Podnikateľ pri počítaći

Pre začínajúceho podnikateľa môže byť pri zakladaní firmy prekážkou náročnosť úradných, administratívnych a celkovo byrokratických postupov. Ľahko sa môže stať, že natrafí na prekážku, kvôli ktorej ho úrady nepustia ďalej, prípadne sa celý proces bude ešte viac zdržovať.

A keď je faktorom čas (a jeho nedostatok), tu narážame na prekážku zvyčajne skúsenejších podnikateľov. Na tých, ktorým by teda nemusela robiť problém správnosť administratívnych a byrokratických postupov, pretože už so zakladaním firmy mali v minulosti svoju skúsenosť, no práve preto vedia, koľko času samotné založenie novej firmy zaberie, a to vrátane častého behania po úradoch. Vo výsledku vedia, že pri zakladaní by dlhší čas museli venovať úradom a nie plánovaným obchodným záležitostiam a teda konkrétnej podnikateľskej príležitosti, čo navyše môže byť časovo obmedzená.

  • Prekážkou je v tomto prípade teda čas a zdĺhavosť procesu pri zakladaní nového podnikateľského subjektu.

Podnikateľ, laptop

Toto sú v skratke niektoré z hlavných dôvodov, prečo to súčasní podnikatelia zvyknú riešiť aj iným, rýchlejším a v podstate praktickejším spôsobom. Firmy na predaj https://ezmluva.sk/predaj-s-r-o je ponukou, v ktorej si môžu kúpiť predzaložené, resp. pripravené ready made spoločnosti.

Tieto prešli zápisom do Obchodného registra, sú registrované na daňovom úrade pre daň z príjmu, majú pridelených niekoľko najčastejších živností a bolo pri nich splatené základné imanie. Sú pripravené na okamžitý prevod.

Podobné príspevky