Nezařazené

Ako si slušne zarobiť na Instagrame?

Užívatelia môžu v dnešnej dobe premeniť svoj koníček na ziskový biznis. Podnikanie ako influencer na sociálnych médiách sa môže zdať divné, no je to veľmi legitímny zdroj príjmu a pre mnohých používateľov sa stáva prácou na plný úväzok. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tejto práci.

instagram

Čo znamená byť influencerom?
Influencerje v podstate niekto, kto nabáda ostatných, aby si kupovali určitý produkt vytváraním a publikovaním obsahu na populárnej sieti sociálnych médií, ako sú Twitter, Facebook, Snapchat, YouTube, Google Plus a ďalšie. Má zvyčajne vysoký počet fanúšikov a vysoký pomer pravidelnej interakcie a angažovanosti u svojich fanúšikov. Účet s miliónom followerov, ktorý má len priemerný počet komentárov či pozretí na jeden príspevok, by sa len kvôli veľkému počtu followerov nepovažoval za príliš ovplyvňujúci. Avšak, iný účet ​​s niekoľkými tisíckami fanúšikov, ktorí vyvíjajú dostatočne veľkú aktivitu, by mohol byť považovaný za napredujúci.

Kto si ma môže zaplatiť?
Tvorcovia úspešných Instagram účtov majú tendenciu mať vysokú angažovanosť s ich publikom, a preto sa spoločnosti rozhodnú investovať do nich na propagáciu svojich výrobkov alebo služieb. Často to môže byť efektívnejšie ako tradičná reklama, najmä pri mladších vekových skupinách, ktoré dnes už nemusia spotrebovať toľko tradičných médií, ako sú televízne alebo tlačové časopisy.
Marketingová kampaň na Instagrame by mohla pozostávať z plateného príspevku na účte influencera, ale mohla by napríklad aj zahŕňať aj sériu príspevkov, písomné recenzie a videá. V niektorých prípadoch prevezme samotný influencer kontrolu nad oficiálnym účtom Instagramu značky.

notebook

Koľko dostanem zaplatené?
Suma zarobená za uverejnenie príspevku sa značne líši v závislosti od faktorov, ako je počet followerov, ktorých má influencer, množstvo požadovaného úsilia, marketingový rozpočet značky alebo počet ďalších pracovníkov je zamestnaných na zdieľanie podobného obsahu.

Podobné príspevky