Produkty

Dvere, dvierka, vráta a brány

Čo by mali spĺňať vaše dvere? Dvere by nám mali hlavne dobre slúžiť. Ich vzhľad, je preto niekedy až na druhom mieste. Pre niekoho samozrejme takéto niečo neprichádza do úvahy. Byt či dom musia vyzerať výborne, a to do posledného detailu. Tak sa teda poďme pozrieť na to, aké dvere poznáme, a ktoré sú tie pravé pre vás. Biele dvere na čiernobielej stene.jpg

Protipožiarne dvere
Začneme dverami, ktoré sa nenachádzajú v našich príbytkoch až tak bežne. Protipožiarne dvere môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Pri niektorých ide o kombináciu horľavých a nehorľavých materiálov, no tie najbezpečnejšie sú vyrobené iba z materiálov, ktoré ohňu nepodľahnú. Protipožiarne dvere majú zároveň veľmi dobré izolačné vlastnosti a váš dom ochránia aj pred zlodejmi. Ak si takýto typ dverí predstavujete ako kus masívneho plechu, tak to takto vôbec nie je. Aj protipožiarne dvere dostanete vo veľmi dizajnových prevedeniach.

Posuvné dvere
Druhým typom dverí, ktorú sa v našich domovoch objavujú čoraz viac, sú posuvné dvere. Tieto kúsky môžu byť vyhotovené z dreva, drevotriesky, plastu, skla, hliníku, jednoducho z akéhokoľvek materiálu, ktorí sa na výrobu dverí používajú. Drobnou nevýhodou môže byť slabé tesnenie, preto sa hodia skôr do interiéru. Ak by ste ich chceli použiť ako dvere vonkajšie, musíte naozaj dbať na to, aby bola ich montáž prevedená dôkladne.
Zelené dvere na zelenom dome.jpg
Obyčajné dvere
Samozrejme, že nemôžeme zabudnúť ani na úplne obyčajné, teda klasicky sa otvárajúce dvere, ktoré nie sú vyrobené zo žiadneho špeciálneho materiálu. Takéto dvere určite dobre poslúžia, no zázraky od nich čakať nemôžete. Tým máme na mysli to, že vás domov extrémne neochránia, neokrášlia, no na druhej strane, mu ani veľmi neuškodia.

Dvere z masívu
Nakoniec ešte veľmi v krátkosti povieme zopár slov o dverách z masívneho dreva. Ide o veľmi dobrú voľbu, dvere majú výborné izolačné vlastnosti, sú pevné a taktiež dobre vyzerajú. Jedinou nevýhodou je ich väčšia váha.

Podobné príspevky