Firmy

Trápia vás kŕčové žily? Nezabudnite na nich ani v lete

Kŕčové žily neznášajú teplo a teplotné rozdiely. V lete sa, bohužiaľ, nevyhnete ani teplu, no a ani výkyvom teplôt. Cez deň na vaše nohy páli slnko a v noci zas teploty výrazne poklesnú. Nemajte strach. Stačí len trošku pozornosti a aj toto horúce obdobie vaše nohy zvládnu bez akejkoľvek ujmy.

Človek, ktorý skáče do mláky s bosými nohami.jpg

Kompresné pančuchy neodkladajte ani v lete

Jednou zo základných vecí pri liečbe kŕčových žíl http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php, je nosenie kompresných pančúch. Áno, v lete je to poriadne nepríjemná záležitosť. Veď horko – ťažko vydržíte v krátkej sukni, nie to s hrubými pančuchami a nohách. V tomto smere sa budete musieť trošku prekonať.
Určite si nezabudnite od svojho lekára vypýtať pančuchy určené na leto. Sú o niečo tenšie a vzdušnejšie. Ak by ste to v nich predsa len nevedeli vydržať, snažte sa ich nosiť aspoň v práci alebo počas tých častí dňa, kedy sa zdržiavate v chladnejšom prostredí. Pri športovaní musíte mať pančuchy na nohách bezpodmienečne. Pohybovým aktivitám sa preto radšej venujte až večer, alebo skoro ráno.

Rýchle schladenie pre vás i vaše nohy

Studené obklady, ale aj otužovanie, vo všeobecnosti robí kŕčovým žilám dobre. Navyše takéto príjemné schladenie, v lete určite oceníte i vy. Pokojne si v práci namočte uterák do studenej vody a obaľte si ním lýtka. Ak nosíte krátke nohavice alebo sukňu, tak pokojne i stehná.
Kúpanie v prírodných nádržiach, kde je voda príjemne studená, taktiež vašim nohám veľmi pomôže. V neposlednom rade nezabúdajte na večernú, poprípade i rannú, vlažnú sprchu.
Mali by ste sa snažiť celkovo, čo najmenej zdržiavať v nadmernom teple. Počas leta to však môže byť samozrejme ťažké.

Ženské, bosé nohy pri vode.jpg

Gély na kŕčové žily nakúpte i do zásoby

Ak používate rôzne gély na kŕčové žily, na leto si ich nakúpte aj do zásoby. Ak sa totiž spotíte, ich účinok nebude takmer žiadny. Preto by ste nimi mali nohy natierať aspoň trikrát denne, ideálne i častejšie. V tomto smere nezaškodí, ak sa poradíte so svojim lekárom.

Podobné príspevky