Nezařazené

S financiami to je náročné

Práca, ktorá sa nám ponúka v dnešnej dobe je veľmi zle zaplatená. Z platu si nemôžeme dovoliť to čo by sme chceli. Ja osobne si takto svoj život nepredstavujem. Stráviť celé dni v práci, potom prísť domov, navariť a sadnúť si ku televízii. Chcem žiť, cestovať a vyskúšať všetko, čo mi svet ponúka. No bez určitej finančnej zábezpeky to jednoducho nejde.

peněženka.jpg

Poďme sa teda pozrieť na zopár spôsobov ako vieme peniaze ušetriť. Tieto rady platia najmä pre ženy. Ak chcete ušetriť musíte zopár mesiacov dodržiavať isté pravidlá. Prvé základné pravidlo je nosiť si jedlo, pitie, kávu alebo čokoľvek iné čo obľubujete zo sebou. Je jedno či idete do práce alebo do školy, či výlet. Takto predídete situáciám kedy nakupujete len preto, že ste veľmi hladný alebo smädný. Mať vždy niečo po ruke vám ušetrí peniaze.
Nájdite nejakú dózu, či škatuľu do ktorej si budete peniaze odkladať. Čo do nej vložíte už nesmiete vziať! Toto je najdôležitejšie pravidlo zo všetkých! Neodkladajte veľa peňazí ale radšej si dobre premyslite, či ich počas mesiaca nebudete ešte potrebovať. Zabudnite na nákupy! Zopár mesiacov si nekúpite žiadne oblečenie ani kozmetiku. Taktiež si zo zoznamu vyškrtnite manikúru, pedikúru, kozmetiku či kaderníčku. Vlasy si budete musieť zafarbiť doma. Áno čítate dobre! Musíte sa to naučiť. Opýtajte sa kamarátok, prečítajte si články na internete jednoducho urobte všetko pre to aby ste sa to naučili.

chudoba.png

Toto bude trvať do vtedy kým nezískate sumu ktorú chcete. Neodkladajte to a začnite hneď teraz. Budete prekvapený koľko peňazí si odložíte. Vyškrtnite všetko čo nie je dôležité. Buďte k sebe trochu prísny a uvidíte, že sa Vám to oplatí. Ani sa nenazdáte a môžete ísť aj na dve dovolenky. S financiami to je náročné, no nie je to nemožné našetriť si niečo. Pamätajte si, že vždy je potrebné mať určitú rezervu. Veď nikdy neviete, čo sa môže stať.

Podobné príspevky