Náprava väčšinou vyžaduje odborné skúsenosti a sami by ste to nemali nikdy skúšať. Ale ani odstránenie starej vrstvy nie je vôbec žiadna hračka, jedná sa o veľmi prácnu záležitosť. Ale čo by ste neurobili pre krásu vášho domova, však?
Cesta za krásnou podlahou
Musíme počítať s tým, že nivelácia a brusenie betonu patria medzi drahšie záležitosti.
Prečo to tak je?
· Skutočne dobrú prácu totiž vie odviesť málokto. Nejde len o vyliatie podlahy, ale aj ďalšiu prácu s ňou.
· Pre vyrovnanie hrbu je nutné betón opracovať. To je možné len vďaka diamantovým brúsnym kotúčom, ktoré sú ale veľmi drahé.
· Priehlbiny potom potrebujú novú hmotu, veď nemôžete mať v podlahe nevzhľadné diery. Všetko sa vykonáva pomocou nivelačnej stierky, ktorá tiež nie je práve najlacnejšia.
Skúste anhydrit
Tento materiál sa aplikuje v nižších výškach a umožňuje správne technologické spracovanie. Najprv je potrebné vykonať penetráciu a potom položíte anhydrit v hrúbke minimálne 30 milimetrov. U nerovností sa musí vykonať separačná vrstva, potom je výška minimálne 35 mm.
Čo je to separačná vrstva?
Slúži práve na vyrovnanie a je vlastne takou stávkou na istotu. Pri tejto vrstve je prítomná fólia, ktorá nepustí vodu tam, kde nemá byť. Nemusíte vykonávať ani sanáciu. Väčšinou stačí aplikácia dvoch vrstiev.
Vyrovnanie podlahy s pripraveným povrchom
Vždy musí byť povrch vhodný k tejto úprave. Pokiaľ má betón akékoľvek praskliny, musíte ich zasanovať, aby cez ne nemohla anhydritová podlaha prísť o vodu. Ďalším krokom je kvalitne vykonaná penetrácia. Na základe skúseností sa odporúčajú vykonať tri nátery. Vždy ju rieďte iba vodou!
To či je náter funkčný si môžete ľahko vyskúšať a to tak, že sem vylejete vodu. Betónová podlaha sa nesmie stmaviť – to by značilo že, „saje“ vodu. A to by bolo zle. Potrebujete, aby všetko len stekalo a nič sa nedostalo do vnútra, inak by bolo čoskoro po paráde.
Pokiaľ si zvolíte dobrú firmu, môžete čakať len ten najlepší výsledok a vaša podlaha bude žiariť znovu novotou. Navyše vám vydrží aj niekoľko rokov.