Firmy

Pandémia je ďalší dôvod na prenájom virtuálneho sídla

V prípade zápisu firemného sídla do Obchodného registra nemusí ísť doslova o sídlo, na ktorom konkrétna firma sídli. Malo by ísť v podstate o registračnú adresu, cez ktorú sa bude dať prehľadne, pohodlne a rýchlo vybavovať korešpondencia.

Aktuálna a dlhotrvajúca situácia s pandémiou chvíľami ustupuje, potom zas naberá katastrofické rozmery a to aj z hľadiska sprísnených verejných opatrení. Prestáva byť prirodzené ľubovoľne navštevovať podniky alebo sa kolektívne či obchodne stretávať. Je to zlom hlavne pre podnikateľov, ktorí tak veľakrát musia nájsť cestu, ako a na čom sa dá efektívne ušetriť. A tiež ako dodržiavať opatrenia a v neposlednom rade aj ako ochrániť svoje vlastné zdravie.

  • K všetkým týmto úvahám a riešeniam sa zdá byť v súčasnosti ideálna alternatíva v podobe prenájmu lacného virtuálneho sídla.

Muž v kancelárii

Za prvé sa tým značne ušetria náklady. Oproti prenájmu klasickej kancelárie sa tu dajú ušetriť stovky eur. Pretože v prípade prenájmu virtuálneho sídla neplatíte za priestory, ale za adresu a korešpondenčné služby.

Čo neznamená len finančnú úľavu pri platení za túto alternatívnu adresu, ktorú je možné platne zapísať do OR SR, ale aj komfortnú a bezpečnú komunikáciu a vybavovanie firemných záležitostí na diaľku.

Poďme si teda bližšie definovať význam takéhoto virtuálneho sídla a jeho výhody.

Červená poštová schránka

Nejde o nič imaginárne. Na zakúpenej adrese sa nachádza skutočná budova, ktorá bude prijímať vašu firemnú poštu a zásielky. Sekretariát vám zakaždým o prijatí pošty pošle notifikáciu a poštu je možné tiež preskenovať a poslať na váš email.

  • Komunikácia teda prebieha komfortne a na diaľku.

Výhodou je predovšetkým oveľa nižšia cena v porovnaní s prenájmom klasickej kancelárie. Týmto spôsobom sa dajú šetriť náklady. Potom je to aj šanca za takýto nízky mesačný poplatok získať lukratívnu adresu ako virtuálne sídlo bratislava, ktorú budete môcť zapísať do Obchodného registra k svojej firme. A v prípade záujmu poskytovatelia dokážu ponúknuť aj zasadacie priestory.

Podobné príspevky