Nezařazené

Mastná pokuta pre milovníkov adrenalínu

Aktuálny sadzobník pokút za dopravné priestupky, dokáže vašu peňaženku pekne odľahčiť. Tak napríklad za prekročenie rýchlosti mimo obce, alebo mesta, môžete zaplatiť až takmer osemsto eur. poriadne mastnú pokutu môžete zaplatiť aj za iné, zdanlivo, nevinné porušenia zákona.

stopka
 
Zdraví verzus telesne postihnutí
Zvyknete zaparkovať na vyhradenom mieste pre ťažko zdravotne postihnuté osoby? Na vašom mieste, by som sa tomu v budúcnosti naozaj vyhol. V prvom rade, majú takéto miesta svoj význam. Ľudia s telesným postihnutím to nemajú v živote ľahké, takže parkovacie miesto tesne pred vchodom do obchodu, nie je vyznačené len tak pre nič za nič. Ak vás niekto nahlási, alebo pôjde okolo náhodne policajná hliadka, hrozí vám pokuta v minimálnej výške 200 eur.
 
Čože je to 50tka?
Najvyššia povolená rýchlosť v obci, je u nás aktuálne stanovená na päťdesiat kilometrov za hodinu. Niektorí vodiči sa však správajú tak, akoby nerozumeli tomu, čo znamená slovo „obec“. Pre tých menej informovaných, obec znamená dedina aj mesto. Ak prekročíte rýchlosť iba o desať kilometrov, môžete zaplatiť pokutu desať eur. Pokiaľ na plyn naozaj dupnete, pripravte si 550 eur. Takúto pokutu dostanete v prípade, že rýchlosť prekročíte o päťdesiat až šesťdesiat kilometrov za hodinu.
 
Plná čiara má svoju funkciu
Zvyknete predbiehať na miestach, kde sa nachádza neprerušovaná čiara? Takáto aktivita je nielenže životu nebezpečná, ale ak vás pri nej nachytá policajná hliadka, môžete prísť o celkom pekné peniaze. V tomto prípade vám hrozí pokuta až do výšky dvesto päťdesiatich eur. Ak si teda nevážite život ostatných, ale aj ten svoj, nohu z plynu dajte dole aspoň preto, aby ste ušetrili.

signál
 
Červená znamená stop!
Ďalšou životu nebezpečnou situáciou, je prechádzanie cez železničné priecestie v čase, keď sa blíži vlak, teda vtedy, keď svietia výstražné, červené svetlá, alebo sú spustené závory. Aj tu platí, že by ste sa takémuto konaniu mali v prvom rade vyhnúť kvôli bezpečnosti. Pokiaľ patríte k milovníkom adrenalínu, pri tejto aktivite majte pri sebe vždy minimálne tristo eur navyše.

Podobné príspevky