Nezařazené

Mazda a jej snaha o oživenie wanklovho motora. Elektrický pohon bude skúšať opatrne

Mazda si z neustálym tlakom na znižovanie emisií dokáže poradiť lepšie ako si možno myslíte. Neustále hľadá riešenia ako spojiť problém znižovania emisií s radosťou z jazdy. Pracuje hlavne na zdokonaľovaní benzínového motora, ktorý chce predstaviť budúci rok pod označením Skyactiv-X a ktorý bude mať podobnú spotrebu paliva ako mnohé súčasné dieselové motory. Najväčším cieľom spoločnosti Mazda je do roku 2030 znížiť emisie na polovičnú hodnotu z hodnoty v roku 2010. Do roku 2050 sa pokúsi znížiť celkové emisie o 90%.

interi=r

Mnohý z Vás si teraz kladiete otázku ako to chce spoločnosť dosiahnuť bez použitia elektrickej energie. Elektromobily však nie sú pre automobilku prioritou, keďže nie sú až tak čisté ako sa to o nich tvrdí. Autá na elektrinu majú nízke emisie len vtedy, ak ich batérie dobíjame z obnoviteľných zdrojov. Naopak z nových moderných biopaliv je možné určitú časť vznikajúcich emisií CO2 odčítať priamo pri ich spaľovaní. Mazda hlavne takticky vyčkáva, kým sa jednotlivé techniky výroby spaľovacích motorov zlacnia.

Mazda minulý rok tiež oznámila, že v spoluprácu s japonskou automobilkou značky Toyota bude vyrábať automobily na elektrický pohon. Pýtate sa : „ako tomu máte rozumieť?“. Áno ! Mazda má v pláne v roku 2021 na základe spolupráce Toyotou a dodávateľmi batérii značky Denso spustiť výrobu elektromobilov. Novo vybudovaná fabrika určená na výrobu týchto automobilov má ročne produkovať 300 tisíc kusov áut oboch značiek. Ide v podstate o ústupok zo strany automobiliek na základe požiadaviek trhu niektorých krajín, kde zákazníci požadujú elektromobily. Keďže je novodobý systém nastavený tak ako je, preto sa Mazda rozhodla spojiť sily spolu s Toyotou, ktorá má podobný problém z hľadiska novodobých výziev.

mazda

A čo spomínaný Wankel ? Väčšina z Vás si motor spája hlavne zo športovými modelmi, no tentokrát to bude trocha inak. Spomínaný wanklov motor bude slúžiť na dobíjanie batérií počas jazdy automobilu s elektrickým pohonom.

Podobné príspevky