Nezařazené

Myslím, myslíš, myslíme

Poznáte to. Keď sa žena ráno prebudí, rozbieha sa neustály kolotoč myšlienok nad tým, aké rôzne povinnosti doma a v práci ju čakajú. Mužov ráno zaujíma to, čo si dajú na raňajky a či majú vyžehlenú košeľu, ktorú si do práce chcú zobrať. Veľký rozdiel medzi mužmi a ženami je práve v ich myslení, z čoho často pramenia aj nedorozumenia a hádky medzi partnermi. Ženy sú už raz také.
sladký spánek
Premýšľajú o všetkom možnom, v duchu riešia konkrétne situácie, ktoré sa ešte nestali a často sa ani nestanú, ale žena chce byť pripravená na všetky alternatívy. Keď vo chvíli, kedy má žena potrebu veci „riešiť“ jej partner povie, aby sa uvoľnila a toľko nad všetkým nepremýšľala, je hádka a spor na svete. Žena jednoducho nedokáže pochopiť, ako môžu muži všetko tak zjednodušovať. A muži zasa naopak nevedia stráviť, že ženy majú v génoch riešenie množstva konkrétnych problémov. (Aj keď to v konečnom dôsledku často problémy nie sú).

Nad čím ženy premýšľajú?
· o minulosti – ženy sa často umárajú myšlienkami a spomienkami na minulosť, nad rôznymi možnosťami, ktoré mohli urobiť inak a nad tým „čo by bolo keby“.
· o prítomnosti – množstvo povinností, ktoré na žene sú jej prinášajú veľa možností na premýšľanie. Ženy si niekedy vo svojej mysli aj z maličkostí dokážu vytvoriť veľký problém, čo im potom bráni v ich samotnom riešení.
· o budúcnosti – samozrejme, že každý premýšľa o tom, čo bude zajtra. Ale ženy často tieto myšlienky spájajú so strachom z budúcnosti, čo im bráni v tom, aby sa na ňu tešili, robili si plány a snívali.
Prílišné myslenie a riešenie vecí ženám nepridáva na psychickej pohode ani na ich zovňajšku a kráse. Často sa stretávame s prepadnutými a bledými tvárami, ktoré si za to ale často môžu samy.
světle zrzavé vlasy
Čo robiť?
Riešenie je pomerne jednoduché a pramení v žene samotnej. Ona sama si musí rozkázať, do akej miery nechá svoje myšlienky, aby ju ovládali. Nikomu totiž nepomôže trápiť sa nad minulosťou, ktorú už aj tak nezmeníme a budúcnosť nás aj tak počká. Treba žiť pre prítomný okamih a užívať si každý jeden deň, do ktorého sa prebudíme.

To, že sa na nás valia starosti je samozrejmé, každý ich má. Je ale na každom, ako sa k nim postaví. Keď si žena uvedomí, že prílišným premýšľaním a rozpitvávaním situácie ubližuje sama sebe a niekedy aj svojim blízkym a aspoň trošku to zmení, nakoniec zistí, že tie problémy často neboli až také veľké, ako sa zdali. Chce to len na sebe popracovať a už dnešný deň môže byť krajší.

Podobné príspevky