Nezařazené

Najlepšie nástroje na internetovú bezpečnosť

A s našou vládou, ktorá sa rozhodla umožniť poskytovateľom internetových služieb (ISP) zapojiť sa do toho istého zneužitia, používatelia majú viac možností pre produkty a služby na ochranu súkromia ako kedykoľvek predtým. Existujú doslova stovky možností. Toto je podľa nášho názoru päť najlepších riešení na ochranu súkromia na internete, plus päť tzv.
 studentka.jpg
TOR, Onion Router, je open source produkt / služba (čo znamená, že je zadarmo), ktorý bol okolo polovice deväťdesiatych rokov. Pôvodne bol vyvinutý americkým námorným výskumným laboratóriom na ochranu americkej spravodajskej komunikácie online. Stala sa najväčším, najobľúbenejším produktom / službou smerovania cibule, ktorá sa nazýva projekt TOR v roku 2006.
 
Podľa Joshua Gaya, riaditeľa TOR Communications, TOR chráni používateľov pred bežnou formou internetového dohľadu, ktorý je známy ako analýza premávky, ktorá sa používa na odvodenie, kto hovorí s kým cez verejnú sieť.
 
I2P, založená v roku 2003, je bezplatná, otvorená, celosvetová sieť na ochranu súkromia pre bezpečnú komunikáciu, ktorá prechádza tunelmi identifikovanými I2P adresami (vytvorenými odosielateľom aj príjemcom). Podobne ako HTTPS a iné programy na ochranu súkromia, I2P používa šifrovanie typu end-to-end na skrytie obsahu vašej komunikácie od poskytovateľov internetových služieb.
 
„Kľúčovou črtou I2P je, že vstavaný charakter je zabudovaný,“ vysvetľuje Grigg. „Proxy, VPN a výstupné uzly TOR vyžadujú, aby ste dôverovali výstupnému bodu (bodu, kde vaše údaje opustia sieť, aby prechádzali bežným internetom).telefon.jpg
 
Virtuálne privátne siete (VPN)
Private Tunnel je spotrebiteľský a malý podnikový VPN produkt spoločnosti OpenVPN Technologies. CEO a spoluzakladateľ Francis Dinha vysvetľuje, že maskuje verejné IP adresy používateľov, takže môžu surfovať na webe anonymne a chrániť svoje siete pred kybernetickými útokmi a stalkermi.
 

Podobné príspevky