Nezařazené

Nakopnite svoju klávesnicu


Klávesnica na počítači patrí k jeho častiam, ktoré sa zvyknú pomerne často pokaziť. To sa deje z niekoľkých dôvodov.
 

  • Klávesnicu používame najčastejšie, respektíve stále.
  • Pod jednotlivé klávesy sa dostáva špina, prach a omrvinky, ktoré ich po čase zablokujú.

klávesnice
 
Ak máte notebook, teda vaša klávesnica je s počítačom spojená a nejde len tak vymeniť, existuje niekoľko jednoduchých trikov, ktoré zvládnu aj úplní amatéri.
 

  • Ak máte klávesnicu, kde sa dajú jednotlivé klávesy bez problémov vybrať a opäť nasadiť späť, máte vyhrané. Pokiaľ sa vám stane, že niektoré z nich pôjdu ťažko, alebo sa nebudú dať stlačiť, opatrne ich vyberte. Neťahajte príliš silno, aby ste neodlomili plastovú doštičku, ktorá ich drží na doske. Z pod klávesu vyberte všetky omrvinky a prach. môžete použiť aj vatovú tyčinku. Tieto úkony robte vždy vtedy, keď je počítač vypnutý. Vyhnite sa používaniu vlhkých handričiek. Nevhodné sú aj tie alkoholové.
  • Aby ste takýmto nepríjemnostiam predišli, mali by ste svoj počítač pravidelne čistiť od prachu. Pod klávesmi sa totiž tvoria chumáče, ktoré potom klávesnicu kazia. V tomto smere vám pomôže vysávač. Aspoň raz za týždeň, ním povysávajte celú klávesnicu. Keď je počítač zapnutý, prach do seba doslova nasáva, takže sa v ňom nadmerne hromadí.
  • Snažte sa o to, aby ste nad klávesnicou nejedli a aby vám na ňu nepadali rôzne omrvinky. Tie sa pod jednotlivé klávesy dostanú veľmi jednoducho a problém je na svete.

počítač
 
Výmena je niekedy nutná
V prípade že máte klávesnicu, z ktorej sa jednotlivé tlačidlá nedajú vybrať, aj na notebooku sa dá vymeniť, lepšie povedané, pripojiť nová. Kúpte si klávesnicu a cez USB vstup ju jednoducho prepojte so svojim počítačom. Niektoré zariadenie budú potrebovať aj nastavenie, čo však pri troške snahy a pomoci internetu, určite zvládnete ľavou – zadnou. Počítačom, kde je klávesnica iba pripojená sa nebudeme venovať, pretože jej výmena je veľmi jednoduchá.

Podobné príspevky