Nezařazené

Prehľad financovania a individualita

Ľudia, o ktorých možno povedať, že sa im skutočne finančne darí, zväčša neberú financie na ľahkú váhu. Niekto si možno pomyslí, že taký človek nemusí šetriť, môže žiť nešetrným spôsobom života, može peniaze rozhadzovať. No lenže je dosť možné, že keby takýmto štýlom rozmýšľali, neboli by dnes na tom tak, ako sú, čiže finančne lepšie. Mohli sme sa viackrát dočítať i dopočuť, možno sme takých ľudí zažili i z vlastnej skúsenosti, že niektorí takíto ľudia vidia všade zisk a na všetkom vidia spôsob, ako ušetriť, pritom nám niekedy prídu až trochu smiešni. Lenže sú to niekedy nakoniec práve oni, ktorí majú právo sa smiať.

kancelář

Nedbalým spôsobom prístupu k financiám tak môžeme byť finančne zabezpečení, iba možno ak by sme vyhrali lotériu. No nerozumným hospodárením by sme ľahko prišli aj o tú výhru. Dokonca si myslím, že ak má niekto povolanie, v ktorom záraba menej, môže byť v konečnom dôsledku bohatší než ten, ktorého zamestnanie mu mesačne vynáša viac, avšak je nezodpovednejší.

hodně peněz

• Bohatší ľudia vraj zväčša majú prehľad o každej jednej situácii, pri ktorej minuli peniaze. Nehovoriac o tom, že takýto prehľad majú aj o každej investícii, i tej najmenšej. Neberú žiadny pohyb na účte na ľahkú váhu. Žiadne „nevadí“ od nich nepočujeme. Viem však, že mnohých sa obrovské investície do početných projektov netýkajú, ale môžeme si zobrať príklad aspoň v tom, že si budeme zapisovať každý jeden výdavok či menšiu ivestíciu, ktorú vykonáme a to pravidelne niekoľko mesiacov.

Potom budeme mať väčší prehľad o tom, čo nás oberá o peniaze a o čo by sme si možno mohli odpusiť, alebo nahradiť nejakou lacnejšou alternatívou, budeme tak môcť naše investície znížiť prehľadnejšie bez toho, aby nás to pri konci zamrzelo.
Nezabúdajme na sny, predstavy, nenechajme z nás spraviť šedú časť masy.

deštník

Snažme sa zachovať si hlavne naše predstavy a pokúsme sa ich vylepšovať, pokiaľ je to možné, vo všetkom hľadajme predovšetkým náš smer. Predsa ja i Vy sme človek a naše záujmy či predstavy určite musia osloviť iného človeka, nenechajme sa „prerábať“ na niečo šedé, radové, čo zabíja krású individuality a nápaditosti. Mnohí známi ľudia sa stali známymi práve preto, že sa nebáli byť sami sebou a nenechali sa odradiť či sformovať na niečo iné, čo malo byť masové.

Podobné príspevky