Nezařazené

Ktorý OS je pre naše zariadenie najlepší?

Dnes, vo svete smartfónov a tabletov nás zaujímavú hlavne tieto tri operačné systémy: Android, iOS a Windows. Windows je však známy aj tým, že je nainštalovaný skoro v každom PC alebo notebooku po celom svete. No konkuruje i týmto dvom OS v oblasti prenosných zariadení. V tomto článku chcem rozobrať všetky 3 OS a spolu s vami zistiť, ktorý je pre nás ten  najideálnejší. Aj keď počítam s tým, že nie sme všetci rovnakí a niekomu vyhovuje niečo iné, než tomu druhému.
bílý iphone

1.        Android- Tento operačný systém bol zo začiatku niečím novým, no veľmi rýchlo sme si naň zvykli a stal sa populárnym. Jeho najnovšie verzie sa zakaždým podstatne vylepšujú. Podstatné vylepšenie prišlo nedávno, kedy v Androide môžeme konečne používať viac okien naraz. Všetky potrebné aplikácie máme ihneď na dosah ruky, nemusíme vykonávať žiadne zdĺhavé  operácie. Pre prípad, že chcete mať v súboroch väčší poriadok, môžete si stiahnuť aplikáciu Files Manager, ktorý pripomína Prieskumník. Pokiaľ vlastníte Android, máte na dosah obrovské množstvo aplikácií a to zdarma. Každá nová i staršia  aplikácia je kompatibilná s týmto systémom.

2.       iOS– Asi nemusím spomínať, že tento OS vyrobila legendárna firma Apple. Táto firma je známa tým, že ich softvér „má dušu.“ Teda snaží sa byť náš kamarát a nielen stroj. To isté platí aj pre tento systém, kedy má človek na v rukách pohodlný, sympatický  a hlavne prehľadný systém. Je veľmi spoľahlivý a všetky aplikácie, ktorých výber je takisto obrovský, sú skutočne kompatibilné. V Androide sa s niektorými aplikáciami vyskytnú napríklad grafické chybičky, no u iOS to nehrozí. iOS je skrátka kvalita a navyše našim dobrým kamarátom.
práce s ipadem

3.       Windows Phone– Ufff. Tak táto platforma nebola v prenosných zariadeniach zrovna obľúbená. Jednalo sa však len o začiatok a začiatky sú vždy ťažké. Vylepšená, upgradovaná verzia 8.1 už bola o poznanie lepšia, no v popularite za Androidom a iOS zaostáva. Časom nás však možno príjemne prekvapí.


Podobné príspevky