Nezařazené

Ako často by ste mali meniť olej na vašom aute?

Veľmi záleží na tom v akých podmienkach jazdíte. Čím horšie sú podmienky, tým častejšie by sa mal olej meniť. Treba si ale pamätať, že nepriaznivé podmienky nepoškodzujú len olej ale aj auto a ostatné časti v ňom. Preto ak vystavujete auto často takýmto podmienkam mali by ste sa aj o neho dôkladne starať a nezabúdať ho aj pravidelne kontrolovať.

motor

Tu je zoznam podmienok, ktoré sú pre vaše auto nepriaznivé
· Jazdenie krátkych vzdialeností, keď sú teploty pod nulou. Toto motor veľmi poškodzuje, lebo sa ani poriadne nestihne zahriať a potom sa veľmi preťažuje.
· Keď stojíte v kolóne v horúčavách a stále pridávate plyn a zastavujete. Kolóny nikdy autám neprospievali, bohužiaľ sa im nedá vždy vyhnúť. Teplé počasie potom zas motor prehrieva.
· Zle vplýva aj dlhodobá nízka rýchlosť pod 50 kilometrov za hodinu. Motor potom môže zlenivieť a začnú sa v ňom usádzať nečistoty. Niekedy je lepšie aj auto riadne prevetrať.

· Cesty, ktoré sú zaprášené alebo je na nich plno kamienkov môžu taktiež zle vplývať na vaše auto.
· Priveľa nákladu autu tiež neprospieva a môže ho preťažovať. Keď ale máte na to auto určené je to v poriadku, ale nie je dobré dávať nadmerné množstvo nákladu do osobných vozidiel.
· Prudké zastavovanie vozidla je pre auto tiež zlé, mali by ste brzdiť radšej s citom a postupne. Týmto si ušetríte životnosť bŕzd.

servis

Ak ale jazdíte počas víkendu alebo týždňa len sem a tam, napríklad do obchodu alebo do kina, potom nie je naozaj zmysluplné meniť olej každých 5000 kilometrov. Len by ste zbytočne míňali peniaze, takto aspoň môžete ušetriť.
Najviac ale závisí menenie oleja od vášho osobného názoru. Možno budete olej radšej meniť každých 5000 kilometrov a bude pre vás 12 000 priveľa, to záleží už len na vás. Odborníci tvrdia, že niekedy je lepšie zas zainvestovať tých pár eur a potom zaručiť auto dobrú starostlivosť a dlho trvácnosť. Vaše auto sa vám za to časom odvďačí a budem vám dobre slúžiť potom dlho rokov.

Podobné príspevky