Nezařazené

Nezaťažujte prírodu

Človek sa v globále asi nezaťažuje otázkami typu, čo je pre prírodu prospešné a čím jej môžeme my, ľudia, byť nápomocní, aby sme ju udržali v dobrej „kondícii“ ešte aj pre ďalšie generácie. Súčasný trend a snaha rôznych aktivistov, aby nás čím viac „otravovali“ návodmi ako recyklovať všetko, čo sa dá, nie je len ich rozmar, ale tým dvíhajú varovný prst a sa snažia upriamiť našu pozornosť na katastrofálny stav prírody na zemi. Iste, mať doma najnovšie výdobytky techniky je určite túžbou každého, ale dôsledky takejto bezhlavej „konzumácie“ hlavne produktov z materiálov, ktoré sa nedajú v prírode rozložiť, sú nedozierne. Budú ich pociťovať aj naši prapravnuci, pretože škody, ktoré teraz napáchame, sa napraviť nedajú zo dňa na deň, ani z roka na rok. V mene budúcich generácií musíme prírodu chrániť za každých okolností.

sníh

Používajme materiály vhodné na recykláciu
Práve teraz je načase zamyslieť sa nad tým, čo urobíte s nábytkom, ktorý máte doma, ako sa dá zrecyklovať. Dobrou voľbou je, ak sa pri kúpe nového zariadenia do bytu zameriate na molitan a čalúnenie. Dizajnérske kúsky sú fajn, ale dajú sa predsa urobiť aj pekné a moderné veci z materiálov priateľských k prírode, so zreteľom už pri ich navrhovaní na to, akým spôsobom a či vôbec sa o niekoľko rokov budú dať recyklovať, aby nezaťažili prírodu a prostredie okolo nás odpadom, ktorý na dlhé storočia zamorí zem.

sucho

Príroda si náš nezáujem nezaslúži
Človek predsa nemá právo takto macošsky sa správať k životnému prostrediu, príroda nám poskytuje čistý vzduch, ktorý dýchame, čistú vodu, ktorú pijeme a blahodarné lúče slnka. Na tom závisia aj zvieratá či rastliny, a to by mal byť dôvod na to, aby sme sa zastavili a zamysleli sa, či všetko, čo dnes považujeme za dôležité, nie sú len nepotrebné veci, ktoré po čase aj tak vyhodíme a vymeníme za nové, častokrát nepotrebné. A príroda pritom volá o pomoc, je o „5 minút 12“ a my by sme mali začať konať, každý od seba. Chce to len trocha záujmu a tolerancie a všetko sa dá zmeniť. Ak začnete napríklad vašim nábytkom, ďalej už to pôjde samo.

Podobné príspevky