Nezařazené

Dôležité kroky pri zariaďovaní obývacej izby


Pre koľkých ľudí má obývačka slúžiť
Dobrým východiskovým bodom je premýšľať o tom, koľko ľudí potrebujete pravidelne zahrnúť do svojej obývačky. To vám pomôže vybrať správny nábytok v obývacej izbe. Veľká rodina bude potrebovať rozmernú pohovku a niekoľko kresiel, aby ​​sa ubezpečila, že každý má kde pohodlne sedieť. Ak je priestor tesný, taburetky sú šikovným spôsobom, ako pridať ďalšie sedenie a môžu byť ľahko uložiteľné, keď je v dome menej ľudí.

pokoj

Obývačka ako spoločenská miestnosť
Ak sa chcete zabaviť vo svojej obývacej izbe, je dobré mať niekoľko bočných stoličiek po ruke, ktoré sa môžu preniesť do spoločenskejšieho usporiadania, keď príde návšteva. Malé bočné stoly sú ďalším šikovným prídavkom, ktorý dáva hosťom miesto na uloženie svojich nápojov.

Ako umiestniť nábytok v obývačke
To závisí od veľkosti vašej obývačky. Malé obývacie izby môžu vyžadovať, aby ste umiestnili nábytok ku stenám, aby ste zabezpečili dostatok priestoru na to, aby sa ľudia mohli voľne pohybovať. V ideálnom prípade budete potrebovať minimálne 50 cm medzi jednotlivými kusmi nábytku, aby ste dosiahli optimálny priestor.
Ak máte trochu viac miesta, preneste nábytok od stien a vytvorte útulné posedenie. To funguje obzvlášť dobre v otvorených obytných priestoroch.
Dobrý koberec môže tiež pomôcť zóne obytného priestoru, čím sa javí útulnejšie. Umiestnite predné nohy pohoviek a stoličiek na koberec, nechajte zadné nohy na podlahe, aby ste dosiahli s nábytkom jednotnejší pocit.

interiér

Ako osvetliť obývaciu izbu
Obývacie miestnosti sú multifunkčné priestory, takže potrebujú osvetlenie pre všetky rôzne úlohy a činnosti. Najprv budete potrebovať všeobecný svetelný zdroj – napr. stropné svietidlo , ktoré osvetlí miestnosť v tmavších časoch dňa. Nástenné svietidlá a stolové lampy poskytnú mäkšie svetlo, keď je čas na odpočinok. Nastaviteľná lampa na čítanie vedľa pohodlnej stoličky umožní čitateľom sústrediť sa na svoju knihu bez oslnenia zvyšku miestnosti. Je dobré mať aspoň dva elektrické obvody pre osvetlenie v obývačke – jeden pre hlavné svetlo a jeden pre mäkšie osvetlenie.

Podobné príspevky