Nezařazené

Kam na výlet v Poľsku? Predsa do zoologickej záhrady!

Slovensko je krásna krajina, ale svojimi krásami sa môžu popýšiť aj naši susedia. Či už sa rozhodnete navštíviť Maďarsko, pocestujete do Čiech, vyberiete si Rakúsko, zájdete na výlet na Ukrajinu alebo sa rozhodnete zájsť do Poľska – všetko je to iba na vašom rozhodnutí. Avšak, v tomto článku by sme vám chceli priblížiť práve poslednú menovanú krajinu a jej najkrajšie a najlepšie zoologické záhrady, ktoré môžete navštíviť počas prázdnin so svojimi deťmi a rodinou či priateľmi. Pre milovníkov zvierat je to skvelý spôsob, ako vidieť inú krajinu a zároveň si pozrieť niečo, čo nadovšetko zbožňujú.

krokodýl.jpg

  1. ZOO Wroclaw. Táto zoologická záhrada je najstaršou v Poľsku. Taktiež ponúka aj skvelé miesto pod názvom Afrykarium, ktoré sa ako jediné v Poľsku a na svete venuje iba jednému kontinentu – Afrike. V tejto zoologickej záhrade nie je núdza o krásne zvieratá a keďže ide o skutočne obrovskú a rozľahlú zoologickú záhradu, ak tam chcete zájsť, vyrazte už ráno a vyhraďte si na tento výlet celý deň.
  2. ZOO Poznań –Stará ZOO a Nová ZOO. Zoologická záhrada sa nachádza v príjemnom prostredí, ktoré je vhodné na prechádzky, je veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Táto ZOO sa delí na dve časti – starú a novú zoologickú záhradu. Aj takýto výlet je naozaj skvelým nápadom, ako stráviť krásny deň a oplatí sa vidieť, pretože táto zoologická záhrada ponúka  rôzne druhy zvierat a každý človek si tam príde na svoje.

hroch.jpg

  1. ZOO Krakow. Mesto Krakow je samo o sebe veľmi príjemné a pekné. A čo tak navštíviť aj ZOO? Áno, aj v tomto meste si môžete zájsť oddýchnuť na toto úžasné miesto, ktoré sa nachádza v lone prírody. Ponúka množstvo zvierat, okolie zoologickej záhrady poteší každého milovníka prírody a určite tam zažijete množstvo skvelých zážitkov, ktoré si budete pamätať celý život.
  2. ZOO Warszawa. Hoci sa táto zoologická záhrada nachádza v našom rebríčku na poslednom mieste, neznamená to, že nie je krásna, práve naopak. Je to miesto, kde si príde na svoje snáď každý, pretože ponúka zaujímavé zvieratá, a to napríklad krokodíly, žraloky a taktiež si môžete pozrieť aj miesto, ktoré je špeciálne upravené pre hrochy.

Podobné príspevky