Nezařazené

Nekupujte na Vianoce zbytočnosti

Môžeme bez hanby povedať, že na Vianoce ľuďom kvalitne hrabe. Ako keby chceli dohnať celý stratený čas, ktorý premrhali dovtedy, Obdarovávať by ste sa mali každý deň, nielen na Vianoce, no musíme uznať, že na ten Štedrý deň to má predsa len úplne inú atmosféru. Verte tomu, že vaše dieťa darčeky pod stromčekom skutočne ocení. Dajte si však pozor, aby ste neskĺzli do niečoho, čo sa vám nebude páčiť. A to, že začnete nakupovať úplné zbytočnosti len preto, lebo sú jednoducho Vianoce. Verte tomu, že vám niečo takéto skutočne vyhovovať nebude. Ako však zabrániť tomu, aby ste sa na Vianoce totálne rozšupli a svojim deťom nakúpili kopu hlúpostí?

textil
 
Spýtajte sa ich, čo si od Ježiška prajú zo všetkého najviac. Jednu vec, ktorú by skutočne veľmi chceli.
 
Spravidla práve to býva aj tá najdrahšia vec. Je jasné, že budete musieť práve tú kúpiť, no nemusíte okolo toho robiť veľké „caviky“. Keď kúpite svojmu dieťaťu jednu drahú vec, z ktorej bude mať tak či tak najväčšiu radosť, nemusíte mu kupovať ďalšie hračky. Môžete sa zamerať na praktické veci, ktoré možno nezažijú toľko ovácií, napriek tomu však budete na istom, pretože práve ony vaše dieťa potrebuje. Sú to veci, ktoré začnete oceňovať až vtedy, keď ste starší a viete, že ich potrebujete.
 
Sú to deťmi neobľúbené, ale dospelými milované ponožky, papuče a pyžamá. Mnoho dospelých si nevie predstaviť Vianoce bez toho, aby ich mali pod stromčekom.

dárečky
 
Možno sa teraz vaše dieťa netvári z takýchto drobností nadšene, no časom to ocení. Okrem toho však myslite na to, že Vianoce nie sú len o darčekoch a presne to by ste mali vysvetliť aj vašim deťom. Nie je to o tom, koľko darčekov máte pod stromčekom a koľko ste na ne minuli peňazí. Je to o tom, čo máte v srdci. Je to len a len o vás a o vašej rodine. Aj keď je pravda, že nakupovanie darčekov vždy poteší.

Podobné príspevky