Produkty

Posteľový rošt s polohovateľnými funkciami

V súvislosti s výberom ideálneho typu postele je treba uvažovať aj nad dodatočnými posteľnými doplnkami, ako je matrac alebo posteľný rošt. Môžete si kúpiť aj tú najdrahšiu a najkvalitnejšiu posteľ na svete, ale pokiaľ k nej budete mať nekvalitný matrac, spánok na nej pravdepodobne nebude príliš dobrý. Preto treba vždy kupovať dostatočne kvalitné celkové posteľné vybavenie aj spoločne so všetkými dodatočnými doplnkami. Posteľný rošt aj s matracom by mali počas spánku alebo ležania na posteli poskytovať pre telo dobrú podporu. Roštov je možné zakúpiť niekoľko druhov, pričom najčastejšie ide o rošty pevné, ktoré sa nedajú polohovať.

posteľový rošt

Okrem nich sa však dajú zakúpiť i rošty elektronicky či motoricky polohovateľné. Takéto polohovateľné rošty sú vhodné hlavne pre ľudí, ktorých trápia rôzne zdravotné problémy a potrebujú pri ležaní občas s nastavením lepšej polohy pomoc. Veľmi často sa využívajú napríklad v nemocniciach alebo zdravotníckych zariadeniach, ale dajú sa zakúpiť aj pre bežnú domácnosť a spálňu.

kvalitná posteľ

Ak vás trápia bolesti kĺbov, chrbtice či krku a mali by ste záujem o takýto polohovateľný typ roštu, odporúčame napríklad model DUOSTAR MOTOR. Tento model je lamelový motoricky polohovateľný rošt, ktorý umožňuje polohovanie oblasti nôh a hlavy zmeniť nezávisle od seba. Vďaka tomu je možné prispôsobiť zvlášť inú polohu pre krk i hlavu a taktiež pre spodné končatiny. Rošt je zakončený špeciálnym držadlom, ktoré slúži na to, aby sa matrac pri menení polohy neposúval. Posteľový rošt DUOSTAR MOTOR je zložený z 28 lamiel, ktoré majú prispôsobený povrch a sú ukryté v puzdrách z kaučuku. Tieto kaučukové puzdrá následne umožňujú jednotlivým lamelám meniť svoj smer a otáčať sa tak, že budú dokonale napodobňovať polohu tela. Okrem týchto 28 lamiel sa v rošte nachádza ešte ďalších zdvojených 5 kusov, ktorých úlohou je možnosť zmeniť intenzitu tvrdosti. Na podporu stabilnosti je súčasťou roštu i stredový popruh, ktorý podporuje jeho stálosť. Odporúčaná maximálna váha pre tento model roštu je 120 kilogramov. V prípade potreby je možné ho zakúpiť v rôznych rozmeroch.

Podobné príspevky