Firmy

Výkonná technika vyčistí každé odpadové potrubie.

Ak prestáva odtekať voda v sprchovacom kúte alebo v dreze v kuchyni, je to signál, že sme niečo zanedbali a blíži sa pohroma v podobe úplného upchatia našich odpadov. Ak nezačneme konať už pri týchto prvých výstrahách, tak trest príde čoskoro.

V takýchto prípadoch viacerí vylejú do odtoku chemický čistič odpadu, ktorý väčšinou zlepší odtekanie vody, a potom si domáce gazdinky spokojne idú urobiť kávu. No v skutočnosti sa tak iba odsunul problém na neskorší čas, kedy sa ohlási ešte väčšou intenzitou. Tým chemickým čističom sa iba o málo zväčšil prierez zaneseného odtokového potrubia, čo je však nedostatočnou nápravou. Nánosy mastnoty a špiny, ktoré sa v potrubí roky usadzovali tam ostávajú stále a jedinou možnosťou ako dať veci do poriadku je mechanické odstránenie nánosov a prečistenie potrubia.

ventil

Takéto čistenie dokážu bez problémov vykonať profesionáli na čistenie kanalizácie a odpadov AB-krtkovanie, ktorí bežne upchaté odtoky prečisťujú elektromechanickým čistením. Tento postup pozostáva z vloženia oceľovej struny, ktorá je prepojená svojim druhým koncom na elektromotor. Ten strunu rozvibruje a zároveň aj rotuje, takže táto sa postupne pomaly posúva do potrubia, ktorého steny dokonale mechanický čistí. Na rozdiel od málo účinného chemického čističa, ktorý sa len preleje cez potrubie a zachytí minimum nečistoty, ktoré sú na stenách potrubia nalepené.

opravár

Takéto struny s elektromotorom môžu mať rôzne praktické nadstavce, pričom maximálna dĺžka potrubia, ktoré je takýmto spôsobom možné vyčistiť, je až 25 metrov. Struna vojde aj do menších potrubí s priemerom 50mm, takže odtoky v sprche na WC alebo v umývadle sa týmto spôsobom dokonale prečistia. Rovnako účinným spôsobom je dnes možné prečistiť aj všetky odkvapové potrubia, ktoré hlavne po jeseni, keď sa v nich usadia listy a konáre okolitých stromov, vedia narobiť veľa problémov.

Podobné príspevky