Produkty

Prečo sú hliníkové okná drahšie a aké sú ich kvality?

Okno je potrebným doplnkom každého bývania a budovy, kde sa pravidelne vyskytujú ľudia. Prináša so sebou izolačné vlastnosti, ale zároveň možnosť vyvetrať a takisto nasať do interiéru prienik zdravého denného svetla. Toto je ich základná funkčnosť, s ktorou sme všetci dobre oboznámení a preto je dôležitejšie venovať pozornosť skôr tomu, pre aký typ okien sa rozhodneme.

otvorené okno

Máme totiž na výber niekoľko možností, ktoré sa odvíjajú od toho, aké zvolíme rámy. Konkrétne ktorý materiál pri nich uprednostníme. V tomto smere je už dlhé roky populárny plast, pretože takéto prevedenie vychádza najlacnejšie a poskytuje dostatočne spoľahlivé vlastnosti z hľadiska izolácie. K zaujímavým možnostiam sa ale radia takisto hlinikove okna. Prečo?

Je to trochu iná voľba, než klasické plastové okná. Treba rátať tiež s tým, že ich cena bude podstatne vyššia. V stručnosti ide o najlepšie riešenie pre tých, ktorých prioritou je jednoznačne atraktívnejší dizajn.

Dizajnové kvality na maximum

Vďaka použitiu hliníkových rámov sa dajú vyrobiť rozmerné okná na mieru. Môžu sa použiť nadrozmerné alebo atypické sklá, čiže výber prevedenia okien je v takomto prípade univerzálny. Vo veľa prípadoch sa hliníkové rámy využijú práve k nasadeniu veľkých skiel. A nie je tajomstvom, že takýto dizajn v súčasnosti uprednostňuje stále viac spotrebiteľov. Naďalej však vravíme o nadčasovom a luxusnom trende.

svetlo na podlahe

Aké sú podstatné výhody tejto voľby?

Veľmi originálne a luxusne ukáže toto prevedenie už na prvý pohľad. Majestátne sklá a pritom ukážková estetika. Sú tu ale aj iné zaujímavé vlastnosti, ktorými takéto veľké skla obohatia vaše bývanie. Do interiéru budú prepúšťať bohatý prienik denného svetla, čím vám vzniknú zdravo presvetlené priestory. Takýto dizajn okien navyše poskytuje perfektný výhľad a pohľad na vaše okolie, resp. na váš exteriér.

Podobné príspevky