Nezařazené

Služba budúcnosti

Mám na mysli vysokorýchlostný transportný systém, ktorý už o chvíľu nebude vidno len vo sci- fi seriály, ale bude mať reálnu podobu. Naša spoločnosť sa opäť posunie vpred, vďaka porjektu s názvom Hyperloop. Má sa jednať o spôsob prepravy cez metro budúcnosti. Čiže predstavte si vlak s podobou škatúľ, ktorý cez metro prechádza doteraz nevidenou rýchlosťou.
metro

Umožní nám cestovať napríklad po celých Spojených štátoch behom ani nie hodiny. Ľudia by nemali problémy so zápchou, ako to poznáme dnes. Prácu si budú môcť hladať aj v susedných štátoch, pretože táto nová služba dopravy ich tam privezie za pár minút. Nie je to nereálne! O projekte sa už vážne uvažuje a je blíži sa čas jeho začlenenia do reálneho života. Aj keď samozrejme nie zasa tak skoro, ale blíži sa to. Predstavte si aká to bude skvelá pomoc, čo sa týka obchodu a prepravy tovaru a listov. Aj celkového fungovania spoločnosti a poskytovania si vzájomných služieb. Posunie nás to ako spoločnosť o veľkú kus vpred.

vlak
Priestory „škatule“ budú obrovské, zmestí sa do nich aj osobný automobil. Rýchlosť „škatúl“ sa odhaduje na 1287 km/h! Doteraz nevidená rýchlosť! Takýmto tempom bude človek ozaj schopný presúvať sa, zatiaľ po celých Spojených štátoch. USA spomínam preto, lebo projekt ešte nie je uskutočnený a ak bude, USA si túto službu vychutnajú ako prví. Pretože s nápadom a peniazmi prišiel americký podnikateľ Eleon Musk. Avšak po dohode s projektatmi sa má prvá fáza napojiť medzi spojom Toronto – Montreal. Takže vlastne prví si vychutnajú službu obyvatelia Kanady. Avšak časom sa začne dráha „metro“ stavať i vo Fínsku, Rusku a Švajčiarsku.

moderní metro

Začiatok stavby projektu sa odhaduje na rok 2020. To je čo nevidieť! Je teda skoro jasné, že od prvých fáz sa táto preprava ujme časom i v Európe. Tak, ako je dnes už samozrejmá železničná doprava, možno v roku 2030 už budeme zvyknutí na tieto moderné služby prepravy. Tak sa teda tešíme.

Podobné príspevky