Firmy

Výroba plastových obalov Schoeller Allibert

Výroba plastových obalov Schoellerallibert začala v 20. storočí. Plasty celkovo sa vynašli v 19. storočí. Ich produktivita, ohybnosť a jednotlivé vlastnosti zaujali veľa ľudí, a tým sa začal veľký vývoj na konci 19. storočia. Plasty spôsobili na celom svete veľký prevrat to najmä v vyrábaní plastových fliaš. Všetky tie počiatky priemyslu plastov začali v Amerike. A z čoho sa plasty skladajú? Sú skladané z látok, ktoré sa nachádzajú v rope, zemnom plyne a uhlí. Ich vlastnosti sú dosť výhodné napr. tvarovateľnosť, a taktiež pomocou plastov vieme urobiť tenké fólie, s ktorými môžeme napr. zabaliť potraviny a veci, ktoré to potrebujú.

Zelený bod

Taktiež ich vieme použiť na výrobu oblečenia, a jednotlivé produkty ako sú kryty nejakých zariadení, domáce spotrebiče, aj plasty do áut, blatníky, kvetináče a aj poháre a misky na jedlo. V dnešnej dobe je v každej veci, ktorá sa vyrába aspoň nejaká časť plastu. No majú aj nevýhody a to, že veľa ľudí ich vyhadzuje a znečisťuje sa tým príroda, moria a aj jednotlivé organizmy či už v mori alebo na súši. Bolo mnoho prípadov aj fotiek, kde ryby a zvieratá mali v sebe plasty. Pálením plastov vzniká takisto zlý dym, ktorý ma tiež vplyv na zlé počasie, globálne otepľovanie, a jednotlivé prírodné katastrofy.

plast

Riešením je recyklácia plastov, kde sa plasty opäť použijú na výrobu niečoho nového a nemusia sa tým pádom vyrábať ďalšie plasty. Ak chceme pomôcť prírode musíme kupovať menej plastových výrobkov a viac tých v skle alebo kovových obaloch. Ak už chceme kupovať plastové výrobky, musíme ich jednotlivo triediť, tým znížime množstvo nevyužitého plastového obalu. Na plastových obaloch môžu byť jednotlivé znaky, no nie každý z nás čo znamenajú preto si to vysvetlíme. Tu môžeme vidieť príklady nejakých symbolov:

– toto je zelený bod a je to ochranná známka. ak si výrobca zaplatí licenciu a môže si túto nálepku umiestniť na svoj produkt, tým vlastne dáva najavo zákazníkom, že sa podieľa na zaplatení poplatkov so spätným odberom odpadov z obalov.

– táto značka znamená, že obal po použití treba dať do zbernej nádoby čiže do plastov (žltý kontajner).

Podobné príspevky