Produkty

Cena, dizajn a životnosť: Ktoré okná sú naj?

Faktorom komfortného bývania je výber a následné umiestnenie tých správnych okien. Takých, s ktorými budete spokojní minimálne na 30 rokov. Ak v tejto téme nemáme jasno, môžeme sa pozrieť okolo seba a vidíme, že častou voľbou býva plastové okno, hoci luxusnejšie pôsobia hliníkové, no hliníkové okná cenník nás môže trocha odradiť. S vyššou cenou hliníkových okien ale prichádza vysoká odolnosť rámov a životnosť, ktorá sa odhaduje na 80 až 100 rokov.

Pre ktoré sa teda rozhodneme? Skúsme si porovnať niekoľko faktorov.

  • Na začiatok ešte nezabudnime spomenúť, že populárna je takisto kombinácia hliníka s lacnejšími materiálmi, čím dosiahneme kvalitné vlastnosti okien za prístupnejšiu cenu.

okná, bytovka

Každopádne ak vám záleží hlavne na cenovo najvýhodnejšej kúpe, kedy by ste kúpili spoľahlivé okná za relatívne nízku cenu, víťazom sú tie plastové. Tie sa mimochodom používajú aj v na bytovkách a panelákoch.

Podstatnou vlastnosťou sú v tomto prípade izolačné vlastnosti plastových okien, ktoré sú na pomerne vysokej úrovni. Pri správnej výrobe a modernej technológii ale podobné vlastnosti už dokáže poskytovať aj okno s hliníkovými rámami.

výhľad na mesto

Priorita a hlavná výhoda hliníkových okien však tkvie v možnosti použiť veľké sklá alebo tie nadrozmerných a atypických tvarov. Takéto prevedenie poskytuje univerzálne dizajnové možnosti a ide o ideálnu voľbu pre tých, čo v prípade okien hľadajú luxusný, štýlový a moderný dizajn. Veľké sklá následne so sebou prinesú aj vlastnosti ako bohatý prienik denného svetla do interiéru a ten najlepší výhľad na vaše okolie.

Dôležitá otázka takisto znie, ktoré okná vydržia dlhšie? A tu existuje pomerne priama a rýchla odpoveď. Životnosť plastových sa odhaduje na priemerných 30 rokov, zatiaľ čo u hliníkových je to 80 až 100 rokov. V prípade hliníku ide navyše o vysoko odolný materiál, ktorý ustojí aj náročnejšie exteriérové podmienky.

Podobné príspevky