Nezařazené

Viber verzus WhatsApp

Telekomunikačné služby svoj veľký boom už zažili. Hlasové hovory a sms- kovanie upadajú do zabudnutia a s príchodom moderných mobilných telefónov prichádza nový spôsob vzájomnej komunikácie.

ikona

Viber a WhatsApp
Dve aplikácie, ktoré denne používajú milióny užívateľov na celom svete možno ani netreba špeciálne predstavovať.  Možno aj vy jednu z nich používate. Aj keď majú veľa spoločného existujú medzi nimi rozdiely.

Spoločné znaky
Obe aplikácie sú určené v prvom rade na odosielanie správ – a to im ide perfektne. Majú toho spoločného ale oveľa viac.

  • Stiahnuť si ich môžete zadarmo
  • Sú bezpečné – správy sú šifrované a okrem odosielateľa a prijímateľa si odkaz nik neprečíta
  • Fungujú na smartfónoch so systémom iOS, Android a Windows
  • Môžete ich používať aj na počítačoch so systémom Windows alebo Mac
  • Výborne fungujú v sieťach 3G, 4G a Wi-fi
  • Prostredníctvom nich môžete telefonovať, posielať fotky, zvuky alebo videá
  • Ponúkajú možnosť súkromných skupinových chatov čím sa vyrovnajú messengeru.

komunikace
Používatelia
Viac užívateľov má WhatsApp. Každý deň sa na túto aplikáciu pripája takmer 1,2 miliardy užívateľov. Môže to byť spôsobená tým, že ide o staršiu apku, ktorá si stihla uchmatnúť väčšiu časť zákazníkov. Viber, aj keď prišiel na trh neskôr získal si popularitu a teraz ho používa viac než 800 miliónov ľudí denne.

Hlasové hovory
Prostredníctvom WhatsApp môžete volať a posielať správy len osobám, ktoré majú túto apku v telefóne. Pokiaľ chcete volať niekomu, kto ju nemá máte smolu – nedá sa to.
Viber obsahuje Viber Out – umožňuje tak volať aj na telefóny a pevné linky, ktoré túto aplikáciu nemajú. Musíte síce za to platiť, ale cena je smiešne malá.

Chat
Pokiaľ chcete nejaký chat pred zvedavými očami ukryť skúste to s apkou Viber. Stačí len kliknúť na meno osoby (alebo skupiny), s ktorou komunikujete. Následne kliknite na „informácie o rozhovora“ a nakoniec na položku „skryť tento chat“. Aplikácia vás vyzve k zadaniu kódu PIN. Tento PIN slúži ako heslo a kto ho nepozná nedostan sa do chatu.
WhatsApp nič takéto neponúka.

Podobné príspevky